KONA
Nowy SUV Hyundai

 
 
 
 
Wizualizacje mogą się różnić od właściwego produktu.
 
Zabawka Tayo

Maskotka Tayo

Teraz odbierz przy zakupie
SUV-a Hyundai.

Design

Łącząc opływowe linie ze stylową sylwetką, nowy Hyundai KONA jest wyrazisty pod każdym kątem. Wyraziste kształty oraz kontrastujące nadkola podkreślają odważny design nowego SUVa

Nowy Hyundai KONA

Ty olśniewasz.

Przednie reflektory LED do jazdy dziennej stanowią znak rozpoznawczy nowego Hyundaia, a system statycznego doświetlania zakrętów zapewnia maksymalną widoczność i większe bezpieczeństwo. Ta nowoczesna technologia sprawia, że Ty patrzysz optymistycznie w przyszłość, a inni patrzą na Ciebie z zachwytem.

Ty kreujesz.

Opływowe linie i muskularna sylwetka sprawiają, że nowy model KONA jest niepowtarzalny pod każdym względem. Kontrastujący dach oraz zewnętrzne lusterka w dwóch kolorach do wyboru, dają Ci możliwość indywidualnego dopasowania samochodu do Twojego stylu. Odważ się być sobą.

Dynamika

Moc maks.

177KM

Moment maks.

265Nm

1.6 T-GDI

silnik benzynowy

Turbodoładowany silnik 1.6 o mocy 177 KM zapewni Ci przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8 sekund. Wraz z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów i napędem na cztery koła dostarczy Ci moc i pewność siebie, aby z łatwością przemierzać miejskie oraz podmiejskie trasy.

Technologie

Hyundai KONA zapewni Ci łączność, której oczekujesz i innowacje, które sprawiają, że życie staje sie łatwiejsze – np. Head-up display. Wysokiej jakości system nagłośnienia marki Krell dostarcza znakomitą jakość dźwięku, dzięki czemu możesz dać czadu dokądkolwiek zmierzasz.

Jakość potwierdzona wyróżnieniami
 • Hyundai nr 1 w Raporcie Jakości tygodnika Auto Świat drugi raz z rzędu Drugi raz z rzędu Hyundai znalazł się na pierwszym miejscu Raportu Jakości tygodnika Auto Świat (nr 5, 28 stycznia 2019), wyprzedzając wszystkie oceniane marki samochodowe, w tym marki premium. Ponowne pierwsze miejsce Hyundaia w rankingu jest najlepszym dowodem na wysoką jakość samochodów marki. Więcej informacji o Raporcie Jakości Auto Świat na stronie.

  Tabela nie obejmuje marek, które nie były klasyfikowane z powodu niepełnych danych dla wszystkich kryteriów. Auto Świat nr 5 (1206) 28 stycznia 2019 r. Raport Jakości 2018 Auto Świat nr 5 (1157) 29 stycznia 2018 oraz Raport Jakości 2019 Auto Świat nr 5 (1206) 28 stycznia 2019 r. Kryteria oceny: powszechne usterki, akcje naprawcze, testy długodystansowe, raport TÜV, gwarancja. Tabela nie obejmuje marek, które nie były klasyfikowane z powodu niepełnych danych do wszystkich kryteriów.
 • Nagroda NCAP
  Test 2017
  Model KONA uzyskał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP 2017. Oznacza to, że jest jedym z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. Uzyskana ocena potwierdza zaangażowanie marki Hyundai w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa opartych o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.
 • North American Utility Vehicle of the Year™ Modele Hyundai KONA i KONA Electric zostały wybrane North American Utility Vehicle of the Year™ przez jury zasiadające w komisji konkursu North American Car, Utility and Truck of the Year. Jury konkursu doceniło dynamikę prowadzenia, systemy bezpieczeństwa i wyjątkowy design obu modeli oraz imponujący zasięg KONA Electric. Więcej informacj o NACTOY 2019 na stronie.
 • Red Dot Design Award 2018 Red Dot Design Award to jedno z najważniejszych na świecie wyróżnień w dziedzinie projektowania. Nagroda Red Dot Design Award 2018 dla modelu KONA jest najlepszym świadectwem najwyższej jakości i innowacyjności.
 • iF Design Award 2018 Nagroda iF Design Award to jedna z najbardziej prestiżowych się na świecie nagród w dziedzinie designu. To wyróżnienie jest najlepszych dowodem nowoczesnego designu i komfortu modelu KONA.

Design

Ty kreujesz

Pewna siebie i wyjątkowa, KONA została zaprojektowana, by przyciągać spojrzenia i przyspieszać bicie serca. Odważny design zwraca uwagę swoimi wyrazistymi kształtami, eleganckimi lampami LED i jedynymi w swoim rodzaju detalami, które podkreślają charakter nowego SUVa.

Światła

Podwójne reflektory LED oraz światła LED do jazdy dziennej stanowią znak rozpoznawczy nowego SUVa.

Kaskadowy grill

Kaskadowy grill oraz podwójne reflektory podkreślają odważny design modelu KONA.

Felgi

Możliwość wyboru wielkości aluminiowych felg aż do 18’’.

Tylne lampy LED

Kierunkowskazy LED oraz światła cofania umieszczone w eleganckich osłonach lamp okalających tył samochodu.

Tylny spojler ze światłem STOP

Światło STOP umieszczone na tylnym spoilerze.

Ty dopasowujesz.

Przywiązywanie uwagi do detali sprawiło, że nowy model KONA jest tak wyjątkowy. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów, możesz odkryć niezwykły poziom komfortu. Nadaj charakteru wnętrzu swojego SUVa, wybierając pomiędzy czterema wariantami kolorystycznymi. Koniec z nudnymi deskami rozdzielczymi!

Gorąca czerwień.

W wariancie Red oprócz akcentów kolorystycznych dostępnych w pozostałych wariantach jest także możliwość dobrania kolorowych pasów bezpieczeństwa, błyszczącego wykończenia wewnętrznych klamek oraz ramion kierownicy.

Ożywiająca limonka.

W wariancie Lime oprócz akcentów kolorystycznych dostępnych w pozostałych wariantach jest także możliwość dobrania kolorowych pasów bezpieczeństwa, błyszczącego wykończenia wewnętrznych klamek oraz ramion kierownicy.

Klasyczna szarość.

W szarym wariancie dostępnym w wersji podstawowej klasyczne, matowe akcenty pojawiają się wokół wylotów powietrza, dźwigni zmiany biegów, przycisku start/stop oraz na obszyciach siedzeń i kierownicy.

Gorąca czerwień

Ożywiająca limonka

Klasyczna szarość

OSIĄGI

Ty pobudzasz.

To, co lubisz - moc, zabawa i wydajność. KONA oferuje Ci wybór pomiędzy dwoma turbodoładowanymi silnikami benzynowymi. Pierwszy to 1.6 T-GDI, który dostarcza moc 177 KM i ma napęd na cztery koła. Silnik ten współpracuje z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów (7DCT), która łączy wydajność skrzyni manualnej z wygodą skrzyni automatycznej. Drugą jednostką napędową jest silnik 1.0 T-GDI 120 KM z napędem na jedną oś i 6-stopniową, manualną skrzynią biegów, która została zoptymalizowana, aby obniżyć spalanie. W 2018 roku do powyższych silników benzynowych dołączy również nowy silnik Diesel 1.6 CRDi.

1.0 T-GDI
1.6 T-GDI
1.6 CRDi

1.0 T-GDI

Silnik benzynowy

Dla większej ekonomii jazdy możesz wybrać 3-cylindrowy turbodoładowany benzynowy silnik 1.0 T-GDI o mocy 120 KM (88 kW) i 172 Nm. Ciesz się większą wydajnością paliwową z pomocą elektronicznie sterowanego turbo doładowania, które zmniejsza straty ciśnienia oraz poprawia wydajność przepustnicy. Bezpośredni wtrysk paliwa pod wyższym niż standardowo ciśnieniem 200 barów pozwala osiągnąć czystsze spalanie, oszczędność paliwa i zmniejszenie emisji CO2. Silnik jest dostępny z napędem na przednią oś i 6-biegową skrzynią manualną.


120KM


172Nm

1.6 T-GDI

Silnik benzynowy

Turbodoładowany silnik 1.6 nowego SUVa KONA zapewni Ci przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8 sekund. Opracowany przez Hyundaia 4-cylindrowy, benzynowy silnik 1.6 T-GDI o mocy 177 KM (130 kW), z momentem obrotowym 265 Nm dostarcza Ci moc i pewność siebie, aby z łatwością przemierzać miejskie oraz podmiejskie trasy. Silnik współpracuje z nowo opracowaną przez Hyundai Motor 7-stopniową skrzynią biegów (7DCT) oraz napędem na cztery koła.


177KM


265Nm

1.6 CRDI

Silnik diesla

Turbodoładowany silnik Diesla o imponującym momencie obrotowym jest dostępny w 2 wersjach: mocniejszy dostarcza 136 KM, a dla bardziej ekonomicznych kierowców dostępna jest wersja o mocy 115 KM.


136KM


320Nm

6-biegowa manualna skrzynia biegów

6-biegowa manualna skrzynia biegów jest zoptymalizowana dla lepszej wydajności paliwowej. Dostępna w wersji z 3-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.0 T-GDI z napędem na przednią oś.

7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów (7DCT)

7- biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DCT) łączy wydajność i przyjemność jazdy skrzyni manualnej z wygodą skrzyni automatycznej. W wersji z 7DCT dostępne są dwa tryby jazdy: normalny i sportowy.

Ty przejmujesz kontrolę.

KONA - Nowy SUV Hyundai oferuje napęd na cztery koła, aby zapewnić Ci optymalne właściwości jezdne oraz bezproblemowe pokonywanie zakrętów. Dzięki możliwości włączania i wyłączania napędu na obie osie, pokonujesz śliskie nawierzchnie oraz wyboiste, podmiejskie trasy bezpieczniej i z większą przyjemnością. Zaawansowany system kontroli trakcji poprawia zwrotność i stabilność, co przekłada się na doskonałą dynamikę jazdy. Bo nie liczy się tylko dotarcie do celu, ale także sposób, w jaki to zrobisz.

Technologia

Ty realizujesz.

Nowy Hyundai KONA zapewni Ci łączność, której oczekujesz i innowacje, które sprawiają, że życie staje się łatwiejsze - takie jak Head-up display, bezprzewodowe ładowanie telefonu czy wysoko umiejscowiony ekran dotykowy dla lepszej widoczności i łatwiejszego dostępu.

BEZPIECZEŃSTWO

Hyundai SmartSense

Nowy model KONA jest liderem pod względem nowoczesnych technologii bezpieczeństwa, ponieważ został wyposażony w SmartSense - innowacyjny pakiet zaawansowanych systemów aktywnego bezpieczeństwa.

Asystent ostrzegania o możliwej kolizji z przodu (FCA) z funkcją wykrywania pieszych
System FCA wykorzystuje przednią kamerę oraz czujnik radarowy do monitorowania ruchu z przodu pojazdu. Gdy system wykryje potencjalną kolizję z samochodem lub pieszym, ostrzeże kierowcę i, jeśli będzie to konieczne, automatycznie zwolni lub zatrzyma samochód.

Asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA)
System LKA, korzystając z przedniej kamery, monitoruje linie pasa ruchu. W przypadku niezamierzonej zmiany pasa ostrzeże kierowcę i wprowadzi korektę toru jazdy.

Asystent wykrywania pojazdów w “martwym polu” przy zmianie pasa ruchu (BSD)
Wykorzystując dwa czujniki umieszczone w tylnym zderzaku, system monitoruje ruch w obszarze “martwego pola” i ostrzeże kierowcę sygnałem dźwiękowym, gdy w momencie zmiany pasa ruchu wykryje zbliżający się pojazd.

System inteligentnych świateł drogowych LED
Asystent świateł drogowych (HBA) wykrywa pojazdy zarówno jadące z naprzeciwka, jak i jadące z przodu na tym samym pasie ruchu i dostosowuje długość świateł. System statycznego doświetlania zakrętów uruchamia się podczas skrętu, oświetlając obszar z przodu i poprawiając widoczność w nocy.

System ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCTA)
Podczas cofania z ciasnego miejsca parkingowego system zredukuje możliwość kolizji. Korzystając z dwóch tylnych czujników, ostrzeże kierowcę o nadjeżdżającym poprzecznie pojeździe.

System monitorujący poziom koncentracji kierowcy (DAA)
System DAA przenosi bezpieczeństwo i wygodę jazdy na zupełnie nowy poziom. Monitoruje i analizuje sposób jazdy kierowcy, a kiedy wykryje zmęczenie lub dekoncentrację kierowcy, uruchomi sygnał dźwiękowy i wyświetli informację sugerującą zrobienie sobie przerwy.

WYGODA

Wszechstronny SUV KONA jest jednym z najbardziej przestronnych aut w swojej klasie. Szeroko otwierająca się klapa bagażnika i niski próg umożliwiają szybkie i bezproblemowe pakowanie bagażu. Kompaktowy model KONA oferuje aż 361 l pojemności bagażnika, a jeśli potrzebujesz jeszcze więcej miejsca, możesz łatwo złożyć tylne siedzenia i zyskać przestrzeń o łącznej pojemności 1 143 l, idealną na weekendowe wypady.

Ty rządzisz.

W mieście bądź online, w stałym kontakcie ze światem. Jadąc za miasto na off-road, możesz być całkowicie offline. Wysokiej jakości system nagłośnienia marki Krell zapewnia znakomitą jakość dźwięku, dzięki czemu możesz dać czadu dokądkolwiek zmierzasz. Nie ważne, w jaki sposób odkrywasz, co Cię nakręca do działania, KONA zapewni Ci stałą łączność i innowacje, które sprawiają, że wszystko staje się dużo łatwiejsze – na przykład 8-calowy dotykowy ekran, dzięki któremu masz łatwy dostęp do wszystkich informacji.


System nagłośnienia marki KRELL

8-calowy ekran dotykowy

SPECYFIKACJA

Oznaczenie silnika 1.0 T-GDI (120KM) 1.6 T-GDI (177KM) 1.6 T-GDI (177KM) 1.6 CRDi (136KM) 1.6 GDi Hybrid (141KM)
SILNIK
Pojemność skokowa (cm3) 998 1591 1598 1580
Rodzaj rozrządu DOHC
Układ paliwowy Wtrysk bezpośredni Common Rail Wtrysk bezpośredni
Rodzaj paliwa Bezołowiowa 95 Olej napędowy Bezołowiowa 95
Norma emisji spalin EURO 6d-temp
Liczba cylindrów/zaworów na cylinder 3 / 4 4 / 4
Stopień sprężania 10:1 15,9:1 10:1
BIEGI
Skrzynia biegów 6MT 7DCT 6DCT
NAPĘD
Rodzaj napędu 2WD 4WD 2WD
OSIĄGI
Moc maksymalna (KM przy obr./min.) 120/6000 177/5500 136 / 4000 141 / 5700
Max. moment obrotowy (Nm przy obr./min.) 172/1500-4000 265 / 1500-4500 265/1500-4500 320 / 2000-2250 265 / 4000
Prędkość maksymalna (km/h) 181 210 205 186 160
Przyspieszenie 0-100 km/h (sek.) 12,0 7,7 7,9 11,2 11,2-11,6
ZUŻYCIE PALIWA
Średnio we wszystkich fazach (l/100 km) (A/T) 6,2-6,6 7,0-7,5 8,0-8,5 5,5-5,9 5,0-5,4
Emisja CO2 142-149 159-170 181-194 144-155 90-99
MIEJSC
Ilość miejsc siedzących 5
MASY
Minimalna masa własna (kg) 1223-1345 1312-1421 1392-1499 1421-1537 1376-1453
Max. masa całkowita (kg) 1775 1910 1950 1880
Masa przyczepy z hamulcem (kg) (A/T) 1200 1250 700-1250 1300
Masa przyczepy bez hamulca (kg) 600
WYMIARY
Długość/szerokość bez lusterek/wysokość (mm) 4165/1800/1565
Rozstaw osi (mm) 2600
Rozstaw kół przód/tył (mm) 1559-1575/1568-1584
Prześwit (mm) 171 (177 dla 4WD)
Miejsce na nogi z przodu/z tylu (mm) 1054/880
Od siedziska do dachu z przodu/z tyłu (mm) 1005/961
Na wysokości ramion z przodu/z tyłu (mm) 1410/1385
Na wysokości bioder z przodu/z tyłu (mm) 1355/1326
BAGAŻNIK
Pojemność bagażnika VDA (I) (do okien/max) 361/1143
ZBIORNIK PALIWA
Pojemność zbiornika paliwa (I) 50
ZAWIESZENIE
Zawieszenie kół przednich Niezależne typu McPherson, sprężyny śrubowe
Zawieszenie kół tylnych Belka skrętna (Wielowahaczowe Multi-link dla 4WD)
KOŁA
Koła 6.5J X 16” (STAL / AL); 7.0J X 17” (AL); 7.5J X 18” (AL)
Opony 205/60R16; 215/55R17; 235/45R18
Koło zapasowe Std: zestaw naprawczy

Propozycja dotyczy wskazanych modeli w leasingu na określonych warunkach. Przyznanie finansowania jest uzależnione od wyniku badania zdolności ubiegającego się o finansowanie do jego spłaty. Szczegóły dostępne u Sprzedawców Hyundai. Niniejsza propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i jest adresowana wyłącznie do przedsiębiorców. Świadczenie reklamowanych usług leasingowych następuje na warunkach i zasadach określonych w umowie zawartej z Klientem. Promocyjny leasing dostępny do 30.09.2020r.

Hyundai Finance jest nazwą handlową, pod która BNP Paribas Leasing Services Sp. z o. o. we współpracy z BNP Paribas Bank Polska S.A. oferują usługi finansowe w sieci Dealerskiej Hyundai. Hyundai Finance jest zarejestrowanym znakiem towarowym na rzecz Hyundai Motor Corporation, a BNP Paribas Bank Polska S.A. wraz z BNP Paribas Leasing Services Sp. z o. o. są uprawnione do korzystania ze znaku na podstawie sublicencji.

Poznaj także