Najwyższa wydajność i efektywność.

Z zasięgiem jazdy 666 km i najlepszą na świecie efektywnością ogniw paliwowych, Hyundai NEXO nie ma sobie równych wśród konkurencji. Wyrafinowana konstrukcja zapewnia najlepszy stosunek mocy do masy, w celu uzyskania najlepszej efektywności i wydajności.

Osiągi

Najnowocześniejsza technologia.

Kolejny raz Hyundai przoduje w dziedzinie pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi. Hyundai NEXO, nasz drugi produkowany masowo samochód z ogniwami paliwowymi, wyróżnia się największym zasięgiem i najlepszą wydajności dzięki zaawansowanej technologii ogniw paliwowych.

 1. Ogniwa paliwowe Hyundaia Nexo.

  Najnowocześniejsza technologia ogniw paliwowych.

  Wyposażony w rewolucyjny układ ogniw paliwowych Hyundai NEXO to zwiastun przyszłości motoryzacji. Bezemisyjny SUV wykorzystuje jako paliwo wodór.. Dzięki udoskonaleniu systemów zastosowanych w modelu ix35 Fuel Cell, uzyskano jeszcze lepsze przyspieszenie i moc oraz niższe zużycie paliwa.

 2. System hamowanie rekuperencyjnego.

  System rekuperacji.

  Wykorzystując silnik elektryczny do hamowania, system rekuperacji Hyundaia Nexo odzyskuje energię, używając jej do ładowania akumulatora.

 3. Tankowanie Hyundaia Nexo.

  Tankowanie.

  Z czasem napełniania wynoszącym zaledwie 5 minut i bezkonkurencyjnym zakresem jazdy wynoszącym aż 666 kilometrów (WLTP), Hyundai Nexo jest dowodem wyjątkowej praktyczności ekologicznego układu napędowego.

  Napęd na ogniwa paliwowe.

  Zespół ogniw paliwowych, silnik elektryczny, akumulator i zbiornik wodoru to kluczowe elementy umożliwiające napędzanie Hyundaia NEXO. Gdy wodór ze zbiornika dostaje się do zespołu ogniw paliwowych, jest rozkładany na protony i elektrony. Przepływ elektronów wytworzonych w ogniwach paliwowych dostarcza prąd zasilający silnik elektryczny, natomiast protony reagują z cząsteczkami tlenu z powietrza, wytwarzając ciepło i wodę, która jest jedynym produktem spalania.

  1. Grafika ilustrująca napełnianie ogniw paliwowych wodorem.

   Krok 1.

   Wodór przechowywany w trzech zbiornikach jest dostarczany do ogniw paliwowych.

  1. 1
  1. Grafika ilustrująca dopływ powietrza do ogniw paliwowych.

   Krok 2.

   Napływ powietrza jest dostarczany do ogniw paliwowych.

  1. 1
  1. Grafika przedstawiająca powietrze i wodór wytwarzające energię elektryczną i wodę.

   Krok 3.

   Reakcja powietrza i wodoru wewnątrz ogniw paliwowych generuje energię elektryczną oraz wodę.

  1. 1
  1. Grafika przedstawiająca przepływ prądu do silnika.

   Krok 4.

   Wytworzona energia elektryczna jest dostarczana do silnika elektrycznego.

  1. 1
  1. Grafika przedstawiająca wodę jako jedyny produkt uboczny Hyundaia Nexo.

   Krok 5.

   Woda powstająca w wyniku reakcji jest wydalana – jest to jedyna emisja spalin z rury wydechowej modelu NEXO.

  1. 1

  Sprawdzony w niskich temperaturach.

  Hyundai NEXO jest przystosowany do uruchamiania w temperaturach sięgających -30°C. W ośrodku testowym w Szwecji, zaledwie godzinę drogi od koła podbiegunowego, sprawdzamy nasze pojazdy elektryczne w ekstremalnych warunkach pogodowych. Takie rygorystyczne testy zapewniają bezproblemową eksploatację podczas mroźnej zimy.

  Łączność

  Ciesz się bezproblemową łącznością.

  Wyposażony w doskonały zestaw zaawansowanych funkcji łączności i wygody, nowy NEXO pozwala szybko uzyskać dostęp do wszystkiego, co jest potrzebne.

  1. Nawigacja z 12,3-calowym ekranem dotykowym w Hyundaiu Nexo.
   1

   Nawigacja z 12,3-calowym ekranem dotykowym.

   Elegancki, centralny element deski rozdzielczej to ekran dotykowy o przekątnej 12,3”, dzieki któremu wszystkie funkcje są na wyciągnięcie ręki - sterowanie nawigacją, klimatyzacją, słuchanie muzyki czy sprawdzanie lokalizacji najbliższych stacji tankowania wodoru, bieżącego przepływu energii i zbiornika wodoru. Obsługuje też funkcje Apple CarPlay™ i Android Auto™.

  2. Ładowanie bezprzewodowe.

   Ładowanie bezprzewodowe.

   Umieszczony w środkowej konsoli, bezprzewodowy panel ładujący (standard Qi) umożliwia wygodne ładowanie smartfona bez podłączania kabli.

  3. System nagłośnienia marki KRELL.

   System dźwiękowy KRELL.

   System dźwiękowy firmy KRELL zapewnia niezrównaną jakość dźwięku. 8 głośników najwyższej klasy i zewnętrzny wzmacniacz zadowolą gusta każdego miłośnika muzyki.

   Wygoda

   Praktyczność nowej generacji.

   Komfortowy, praktyczny, inteligentny - Hyundai Nexo ma wszystko czego potrzebujesz do łatwej i bezpiecznej jazdy.

   1. Otwarte okno dachowe Hyundaia Nexo.

    Okno dachowe.

    Wpuść słońce do wnętrza. NEXO jest oferowany z oknem dachowym, które można uchylać i rozsuwać.

   2. Ogrzewane i wentylowane fotele.

    Ogrzewane i wentylowane fotele.

    Miło i chłodno? Czy ciepło i przytulnie? Przednie fotele są dostępne z 3-stopniową wentylacją i ogrzewaniem, zapewniającymi komfortową jazdę w każdą pogodę

   3. Podgrzewana kierownica Hyundaia Nexo.

    Podgrzewana kierownica.

    Ciepłe dłonie w chłodne dni. Podgrzewana kierownica sprawia, że jazda w zimie jest o wiele przyjemniejsza.

   4. Otwarty bagażnik Hyundaia Nexo.

    Pojemność bagażnika.

    NEXO oferuje mnóstwo miejsca dla pasażerów i duży bagażnik o pojemności 461 litrów (VDA). Wygodnie dzielone w proporcji 60/40, składane na płasko siedzenia tylne dają możliwość powiększenia przestrzeni bagażowej.

    Bezpieczeństwo

    Hyundai SmartSense.

    Hyundai SmartSense to nasz pakiet zaawansowanych systemów wspomagania jazdy (ADAS). NEXO przoduje w tej dziedzinie dzięki zastosowaniu najwyższego poziomu ADAS wśród masowo produkowanych pojazdów. Nowe technologie to między innymi automatyczne parkowanie i funkcje utrzymywania na pasie ruchu.

    System podglądu martwego pola (BVM) i system monitorowania martwego pola (BSM).

    System podglądu i monitorowania martwego pola (BSM, BVM).

    System wykorzystuje szerokokątne kamery po obu stronach pojazdu do monitorowania obszarów, które są niewidoczne w lusterkach bocznych. Hyundai jest pierwszym producentem samochodów, który umożliwia kierowcy takie obserwowanie sytuacji z obu stron pojazdu, jest to pierwszy taki system na rynku.

    Asystent automatycznego parkowania (RSPA).

    Asystent automatycznego parkowania (RSPA).

    Parkowanie łatwiejsze niż kiedykolwiek. System umożliwia NEXO autonomiczne parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego nawet bez kierowcy w pojeździe. System RSPA może zaparkować tyłem na wyznaczonym miejscu parkingowym po naciśnięciu jednego przycisku.